З матэрыялаў гасцёўні

1. Арахоўскі, М. Жоўты пясок [машынапіс] : апавяданне / Мікола Арахоўскі. — 1989. — 16 с.
  2. Арахоўскі, М. Жыў–быў шчупак [машынапіс] : казка / Мікола Арахоўскі. — 1989. — 2 с.
  3. Арахоўскі, М. Ку-ку [машынапіс] : драма ў двух актах / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 53 с.
  4. Арахоўскі, М. Лабірынт [машынапіс] : трагікамедыя / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 46 с.
  5. Арахоўскі, М. Міль і яго сябры [машынапіс] : п’еса для тэатра лялек / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 24 с.
  6. Арахоўскі, М. Напярэдадні [машынапіс] : драма / Мікола Арахоўскі ; галоўны рэдактар Ніна Загорская ; рэдактар Уладзімір Ламека ; Міністэрства культуры БССР ; Рэпертуарна-рэдакцыйная калегія ўпраўлення культасветустаноў. — 1988. — 64 с.
  7. Арахоўскі, М. Начная госця [машынапіс] : драма ў двух частках / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 49 с.
  8. Арахоўскі, М. Яблык [рукапіс] : апавяданне / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 8 с.
  9. Арахоўскі, М. Яшчэ адно лета [машынапіс] : троху камедыя, троху трагедыя / Мікола Арахоўскі. — [б. г.]. — 64 с.
  10. Ореховский, Н. Иван да Марья [машинопись] : пьеса для театра кукол в двух частях / Николай Ореховский. — [б. г.]. — 25 с.
  11. Ореховский, Н. Когда дракон проснулся [рукопись] : пьеса для театра кукол / Николай Ореховский. — [б. г.]. — 23 с.
  12. Ореховский, Н. Поймать мотылька [машинопись] : комедия в двух действиях / Николай Ореховский. — [б. г.]. — 57 с.
  13. Ореховский, Н. Привидения [машинопись] : пьеса / Николай Ореховский. — [б. г.]. – 53 с.